اپسون پروژکتور لیزری EF-100 را با Android TV معرفی کرد

زمان مطالعه : 3 دقیقه

در CES 2020 همانند دوره‌های قبلی شاهد معرفی تعداد زیادی تلویزیون در ابعاد بزرگ بودیم اما در این بین شرکت‌هایی نیز از پروژکتورهای خود رونمایی کردند. اپسون در جریان نمایشگاه امسال پروژکتور لیزری و قابل‌حمل EF-100 را با امکان نمایش تصاویر تا ۱۵۰ اینچ به جهانیان معرفی کرد؛ این پروژکتور مبتنی بر Android TV را می‌توان هم در داخل و هم خارج خانه به کار گرفت. اپسون مدعی است که روشنایی ۲۰۰۰ لومن نمایش تصویر در شب و حتی روز را ممکن ساخته است.

پلتفرم اندروید TV امکان دسترسی به بیش از ۵۰۰۰ اپلیکیشن مانند دیزنی‌پلاس، نتفلیکس، یوتیوب و بسیاری اپ‌های پلی ‌استور را فراهم کرده است.

ریموت کنترل این دستگاه باکمک کلید اختصاصی گوگل اسیستنت کار جست‌وجو را برای کاربر ساده‌تر کرده است. این پروژکتور مبتنی بر 3LCD (نام تجاری تکنولوژی این پروژکتور) طبق ادعای سازنده ۱۰۰ درصد طیف رنگی sRGB را در هر فریم به نمایش می‌گذارد؛ اپسون معتقد است که این فناوری دقت رنگ بالا و جلوگیری از حذف پدیده‌ی رنگین‌کمانی شدن به‌همراه دارد. اپسون همچنین از فناوری MicroLaser Array Projection و آرایش خاص دیودها برای رسیدن هم‌زمان به روشنایی بالا و عمق بالای رنگ مشکی بهره گرفته است.